Dnia 28 listopada z okazji Andrzejek w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna dla młodszych i starszych uczniów. W tym dniu uczennice z Samorządu Uczniowskiego wróżyły młodszym kolegom i koleżankom, przepowiadając im przyszłość. W klasach dzięki pomocy rodziców, był słodki poczęstunek. W zabawie muzycznej najmłodsi prezentowali swoje stroje od smoków do księżniczek. W drugiej części dnia starsi uczniowie wraz z uczniami ze szkoły podstawowej im. Orła Białego z Zabiel bawili się do wieczora w rytm muzyki. Na dyskotece szkolnej nie zabrakło poczęstunku, oczywiście oto zadbali rodzice z Rady Rodziców. Dziękujemy naszym gościom i ich opiekunom za przybycie w nasze szkolne mury.
ANDRZEJKI
- 4
Zaśpiewajmy dla Niepodległej
- 7
W dniu 13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty koncert z okazji 106 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli. Akademia była dla uczniów nie tylko wspaniałą lekcją historii, ale również okazją do wspólnego śpiewania wielu znanych każdemu Polakowi pieśni patriotycznych i ludowych. Każda z klas przygotowała z tej okazji aranżację wybranej przez siebie pieśni. Piękną i wzruszającą uroczystość przygotowała Pani Natalia Szumowska - nauczyciel historii 🥹🇵🇱🤍❤️
Opracowała : Natalia Szumowska
ŚWIĘTO ZMARŁYCH - NASZE SZKOLNE TRADYCJE
Przed pierwszym listopadem wszyscy uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Cmentarz Ewangelicki, który mieści się niedaleko szkoły, w lesie. Jak co roku zapalamy znicze i krótko modlimy się nad grobami nieznanych. Uczniowie z wielkim szacunkiem oddali hołd zmarłym, zapalając świece. Niech następne pokolenia pamiętają o tym miejscu.
Opracowała : Małgorzata Kaczmarczyk
Dzień Edukacji Narodowej, Ślubowanie, Dzień Patronki Szkoły
- 11
Szkolny Dzień Patrona obchodziliśmy w tym roku we wtorek - 15 października. W ciągu dnia, uczniowie z klasy IV przebrani za „pomocników Marii Konopnickiej” częstowali wszystkich cukierkami i rozdawali przygotowane wcześniej naklejki okolicznościowe z wizerunkiem patronki szkoły. Na uroczystym apelu, cała społeczność szkolna odśpiewała „Rotę” w postawie „na baczność”, uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą przedstawiającą wizerunek Marii Konopnickiej. Chłopcy z klasy VI przypomnieli najważniejsze informacje z życiorysu patronki naszej szkoły.
Z okazji Dnia Patrona, tydzień wcześniej – 9 października, zorganizowano szkolny konkurs na najpiękniejsze odśpiewanie jednego z najbardziej znanych utworów Marii Konopnickiej – „Roty”. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas IV – VIII. Zadaniem uczestników było jak najpiękniejsze odśpiewanie „Roty” z podkładem muzycznym lub a cappella. Uczniowie, w duetach lub solo, zaśpiewali ten czterozwrotkowy dość trudny utwór patriotyczny.
Komisja, w składzie: Dyrektor szkoły – Pani Grażyna Dąbkowska, nauczycielka muzyki – Pani Magdalena Pliszka oraz nauczycielka języka polskiego – Pani Justyna Nalewajk, zdecydowała o przyznaniu nagród następującym osobom:
I miejsce – Julia Deptuła - kl. VIII
II miejsce – Olaf Prusik - kl. V
III miejsce ex aequo – Maja Mróz oraz duet Malwina Bryska i Alicja Młynarska – kl. IV
Wyróżnienie – duet Wiktoria Korzeniecka i Alicja Draba - kl. VI
Wyróżnienie – Zofia Płocharczyk – kl. V
Wyróżnienie – Jagoda Kubica – kl. V
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Opracowała:
Justyna Nalewajk
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO
10 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Wydarzenie to było okazją do zwrócenia uwagi na znaczenie dbania o swoja psychikę i rozwój emocjonalny.
Przedszkolaki brały udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa. W trakcie zabaw i ćwiczeń, doskonaliły swoje umiejętności w rozpoznawaniu smutku, radości, złości i innych emocji. To ważne, by już od najmłodszych lat rozwijać umiejętności emocjonalne, które pomagają lepiej radzić sobie w różnych sytuacjach.
Uczniowie starszych klas wysłuchali wykładu na temat dbania o zdrowie psychiczne. Uczniowie dowiedzieli się, jak codzienne nawyki: sen, ruch, rozmowa z bliskimi czy hobby, wpływają na ich nastrój i samopoczucie. Po wykładzie każdy zapisał swoje sposoby na poprawę nastroju i zawiesił karteczkę na gałązkach, tworząc piękne drzewko pełne pozytywnych myśli.
Z wiedzy na temat dbania o swoje zdrowie psychiczne powinniśmy korzystać na co dzień, to może nam bardzo ułatwiać życie.
Opracowała : Nina Musiał
UROCZYSTY DZIEŃ CHŁOPAKA
SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM MIASTA I GMINY WIELBARK
Spotkanie odbyło się w pierwszym tygodniu września, asp. Tomasz Bielski przedstawił uczniom zasady bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły, w autobusie czy bezpieczeństwa w sieci. Wspomniał też o relacjach rówieśniczych. Na zakończenie wszystkim życzył bezpiecznego i miłego nowego roku szkolnego 2024/2025. Serdecznie dziękujemy za przybycie !
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
PLAN LEKCJI
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnckiej w Łatanej Wielkiej informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2024r. o godz. 8.00.
Po inauguracji roku spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
Przywozy uczniów do szkoły autobusami według ponizszego rozkładu. Odwozy ok. godz. 9.00.
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Łatanej Wielkiej
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO
w roku szkolnym 2024/2025
TRASA NR 1
Lejkowo (2 i 6) 6.55 → Borki(przystanek) 7.00 → Lejkowo (Korzeniecka) 7.05 → Lejkowo (PKS) 7.10 →Zieleniec (sklep „Magda”) 7.15 → Zieleniec Mały 7.20 → Zieleniec(świetlica) 7.25 → Zieleniec (Jędrzejczyk) 7.35→ Zieleniec (Samsel) 7.40 →Lesiny Małe (Gut) 7.42 → Lesiny Małe (wioska) 7.50 → szkoła 7.55
TRASA NR 2
Sędrowo(przystanek) 6.50 → Sędrowo(Deptuła) 6.55 → Kipary(Płocharczyk) 7.00 → Kipary (przystanek) 7.05 → Kipary (Grącka) 7.10→Ostrowy (Mieszkowski) 7.15 → Ostrowy(most) 7.20 → Zapadki (kapliczka) 7.22 → Lesiny Wielkie (Zawrotny) 7.25 → Lesiny Wielkie (wioska) 7.30 → Lesiny Małe (Krajza) 7.35 → szkoła 7.45
ODWOZY
poniedziałek - czwartek
-
I. 13.30
II. 15.15
piątek
I. 13.30
-
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
- 12
21 czerwca 2024r. ostatni dzień nauki i rozpoczęcie upragnionych wakacji. W tym dniu uroczyście pożegnaliśmu uczniów z klasy VIII oraz panią Hannę Turek, odchodzącą na zasłużoną emeryturę, która przepracowała w szkole 28 lat. To dla absolwentów oraz naszej emerytki, uczniowie z młodszych klas zaśpiewali piosęnkę, recytowali wiersze oraz wykonali przepiękny taniec w podzięce za wspólne lata w szkole.
FESTYN RODZINNY ,,Żaden smutek nie dopadnie nas, z rodziną spędzamy czas"
31 maja 2024r w szkole odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem ,,ŻADEN SMUTEK NIE DOPADNIE NAS, Z RODZINĄ SPĘDZAMY CZAS''.
88
List do Rolników, Rodziców i Opiekunów dzieci
W załączniku list Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie p. Jarosława Kowalczyka.
zestaw podręczników i zeszytów ćwiczeń
W załączniku znajduje się zestaw podręczników i zeszytów ćwiczeń obowiązujacy w roku szkolnym 2024/2025.
NOCKA W SZKOLE
Wszystko zaczęło się od pomysłu na godzinie wychowawczej ,,nocka w szkole". Nasza Pani Wychowawczyni zgodziła się, wsparła nas organizacyjnie i takim sposobem z 14 na 15 czerwca 2024r. odbyło się nasze pierwsze nocowanie w szkole. Plecaki spakowane od kilku dni czekały niecierpliwie na piątek, w który od rana odliczaliśmy godziny. Start: godzina 20:00. Miny rodziców odwożących dzieci były różne - od radości po troskę. Na twarzach uczniów za to, podekscytowanie i euforia. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy podzielają to zdanie. Pierwszym punktem programu było przygotowanie sobie miejsc do spania na sali gimnastycznej. Wykorzystane zostały materace, a także koce, poduszki, śpiwory i przytulanki, które każdy ze sobą zabrał. Następnie Pani Agnieszka omówiła z nami zasady i plan ,,nocowanki. Na początek było ognisko, pieczenie kiełbasek i pianek na patykach. Siedząc wokół ogniska, graliśmy w głuchy telefon i opowiadaliśmy straszne historie, które tworzyliśmy łańcuszkiem jeden za drugim. Stworzyliśmy opowieść o zaginionych w lesie dzieciach, zamienionych w gadające masła, latających wiedźmach, gnomach i ożywionych drzewach. Wszystko to działo się w oczekiwaniu na ciemność, aby mógł rozpocząć się nocny spacer. Przed wyjściem, gdy przygotowaliśmy latarki, chłopakom od razu przypomniały się historie o wilkach i dzikach, zwłaszcza atakujących lochach z małymi, no i ruszyliśmy. Idąc, wypatrywaliśmy gwiazd, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy lasu. Na szczęście nie było ani wilków, ani atakujących loch, ani gadających maseł czy latających wiedźm. Za to mnóstwo nowych nieznanych nam wcześniej wrażeń. Po powrocie do szkoły, nie opuściła nas energia, włączyliśmy turbo moce i rozegraliśmy półtoragodzinny mecz piłki nożnej. Potem był taniec disco w ciemności przy fluorescencyjnych bransoletkach, mieczach i sznurach. Wprost wirujące światła. Pisać by można było jeszcze długo, bo i noc była długa. Przebraliśmy się w piżamodresy i oglądaliśmy film ,,Czarne Stopy, jednak połowa z nas niewiele pamięta, bo zasypialiśmy jeden po drugim. W końcu przecież było nad ranem. Z opowieści Pani wiemy, kto zasnął ostatni, kto lunatykował, a kto miał paraliż senny. A niedługo potem - pora wstawać, wszyscy usłyszeli piosenkę - pobudkę z telefonu Pani Agnieszki. Uporządkowaliśmy salę, przygotowaliśmy wspólnie śniadanie, z podziałem na smarujących masłem, obkładających wędliną i serem oraz zapiekających kanapki. Po przywróconych super mocach znowu rozegraliśmy mecz. Potem były zabawy taneczno -ruchowe : konkurs z krzesłami, gra w kubki i taniec bananowy oraz belgijka. Przyjazd rodziców zakończył nocowankę. Mamy nadzieję, że naszą pierwszą, ale nie ostatnią. Na pewno od teraz zupełnie inaczej spojrzymy na szkołę, bo był to czas wspólnej zabawy, ciekawych rozmów i nowych doświadczeń. Radość i wspomnienia zostaną z nami na bardzo długoooo!
Uczniowie klasy IV i V
V Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym
Uczennica klasy VIII naszej szkoły – Hanna Gejda została laureatką etapu wojewódzkiego V Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym.
Uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu odbyło się 24 maja 2024 r. w sali konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele: Oddziału Terenowego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie oraz laureaci Konkursów wraz z opiekunami.
3 nagrody równorzędne w konkursie na rymowankę podczas gali wręczył dr Łukasz Sztych, Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Olsztynie.
Więcej informacji pod linkiem:
Uczennica klasy IV – Jagoda Kubica została laureatką etapu regionalnego konkursu na rymowankę. Dyplom oraz nagroda dla niej, zostały przywiezione do szkoły przez pracownika Oddziału Regionalnego KRUS – u w Szczytnie.
Justyna Nalewajk
XII Dziecięce Spotkania Poetyckie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku
22 maja 2024r. odbył się gminny konkurs recytatorski XII Dziecięce Spotkania Poetyckie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku. Wzięły w nim udział uczennice naszej szkoły. Pomimo tego, że nie zajęły żadnego miejsca, godnie reprezentowały naszą szkołę i pięknie wyrecytowały przygotowane przez siebie wiersze. Julia Zyśk i Marta Zbrzeźniak zaprezentowały Inwokację z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza; Amelia Korzeniecka wyrecytowała trudny pod względem artykulacyjnym wiersz Jana Brzechwy pt. Chrząszcz, zaś Alicja Draba i Wiktoria Korzeniecka wystąpiły z klasykiem Wisławy Szymborskiej Nic dwa razy.Konkurs recytatorski to pewien rodzaj wystąpienia publicznego, gratulujemy więc uczestnikom odwagi, tym bardziej, że wśród uczniów klas starszych, tylko nieliczni decydują się na udział.
Justyna Nalewajk
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej. Była to już trzecia edycja konkursu organizowanego przy współpracy z Nadleśnictwem w Wielbarku. Turniej skierowany był do uczniów klas IV – VIII. W tym roku wyjątkowo wziął w nim udział również uczeń klasy III. Dwoje uczniów osiągnęło jednakową, najwyższą liczbę punktów. Pierwsze miejsce zajęli: Jagoda Kubica z klasy IV oraz Dominik Samsel z klasy III. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy VII, Roksana Zawrotna. Bardzo dziękujemy panu Arielowi Pietrzakowi z Nadleśnictwa w Wielbarku za wsparcie udzielone podczas organizacji konkursu.
Sylwia Biernacka
WYCIECZKA DO GDAŃSKA
- 7
W poniedziałek - 29 kwietnia 2024r. sześcioro uczniów z klas 7-8 uczestniczyło w integracyjnej wycieczce do Gdańska z uczniami z SP w Zabielach. Kierownikiem wycieczki była Pani Małgorzata Antosiak.Wyjechaliśmy rano autobusem ze Szczytna do Olsztyna, a następnie podróżowaliśmy pociągiem Intercity do Gdańska. Następnie, z dworca PKP, udaliśmy się pieszo pod słynną bramę Stoczni Gdańskiej. Mieliśmy okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970. Jest to pomnik w postaci trzech krzyży z kotwicami, upamiętniający ofiary wydarzeń Grudnia 1970 i znajdujący się na placu Solidarności, w pobliżu Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, które powstało w 2007r. Spędziliśmy tam ponad dwie godziny, oglądając wystawy stałe z audioprzewodnikiem. Była to prawdziwa lekcja historii, pokazująca pracę stoczniowców od początku istnienia zakładu oraz strajki robotnicze, które miały tam miejsce.Kolejnym punktem wycieczki był posiłek w wybranej przez uczniów restauracji znajdującej się w Galerii Forum. Po obiedzie, spacerkiem udaliśmy się na dworzec PKP, po drodze podziwiając piękne zabytki Gdańska. Droga powrotna minęła dość szybko, ponieważ jechaliśmy bezpośrednim pociągiem Intercity do Szczytna.Wróciliśmy cali, zdrowi i pełni wrażeń.Dziękujemy Pani Małgosi Antosiak za zorganizowanie wycieczki oraz Pani Ewie Różyckiej za wspólnie spędzony czas.
Opracowała: Justyna Nalewajk
XXXV KONKURS RECYTATORSKI ,,WARMIA I MAZURY W LITERATURZE"
Uczennice: Julia Zyśk (klasa 8), Marta Zbrzeźniak (klasa 8) oraz Amelia Korzeniecka (klasa 6) reprezentowały naszą szkołę oraz Gminę Wielbark na XXXV konkursie recytatorskim Warmia i Mazury w literaturze, który odbył się 24 kwietnia 2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach.Do rywalizacji przystąpiło łącznie 25 osób w kategorii Poezja oraz 2 osoby w kategorii Proza. Konkurs miał zasięg regionalny. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników dyplomy i nagrody oraz pyszny poczęstunek.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie